ogrod
ogrod
bongerd.pl
Produkujmy po prostu przyjaźnie przyrodzie 
Teren Rośliny Dzieje Linki Pogoda
Ścieżka: Start - Pogoda

Meteotemplate
Aktuale dane
Interaktywny wykres
Wskażniki klimatu
Prognoza

Weather Underground Aktuale dane
Prognoza na 10 dni

Pogoda

Lato 2015 r. było bardzo sucho. W rowie nie było wody i w połowie sierpnia, ziemia była sucha nawet metr poniżej dna rowu. Częstokroć, prognozy pogody nie sprawdzały się. Wyglądało to tak, jakby prognozowane deszcze, które faktycznie padały w Ostrołęce, ciągle ominęły nas. Dlatego instalowaliśmy własną stację pogodową i od czerwca 2016 r. rejestrujemy temperaturę, wilgotność, opady, wiatr, ciśnienie oraz promieniowanie słoneczne.

Więcej o pogodzie w Jeglijowcu, PL

Stacja, marki Ambient Weather, wysyła nasze dane do amerykańskiej organizacji meteorologów Weather Underground (WU), która publikuje je na swojej stronie internetowej. WU wykorzysta te dane (i dane ćwierć miliona podobnych stacji na świecie) do prognoz pogody. Te prognozy okazały się bardzo rzetelne i pomocne przy planowaniu prac w ogrodzie.
Natomiast były kłopoty z przechowaniem danych w WU. Transmisja danych dość często nie udała się z powodu braku prądu lub zasięgu GSM. Nie można uzupełnić te dane w bazie danych WU. Nieraz nastąpiły zakłócenia w pomiarach typu zapchany otwór deszczomierza, zablokowany wiatromierz, lub przez sztorm o 200 stopni przekręcony zestaw czujników. Nie można poprawić takie błędne pomiary.
Dlatego instalowaliśmy Meteotemplate na naszej stronie. Dzięki temu możemy przedstawiać Państwu tutaj uzupełnione i poprawione dane historyczne. Meteotemplate ma jeszcze jeden wielki atut nad prezentacją WU: jest to czytelna wersja polska.

 
Stacijka
Maszt z zestawem czujników przy domu.