bongerd.pl

ogród jadalny
ogród produkujmy po prostu przyjaźnie przyrodzie
Teren Rośliny na mapie Wykaz roślin Dzieje Pogoda
Ścieżka: Start - Dzieje

Meteotemplate
Interaktywny wykres

Weather Underground Aktuale dane
Prognoza na 10 dni

Okres bez mrozu
Rok   od dnia do dnia
2016   b.d. 14-X
2017   10-V 20-XI
2018   7-IV 20-X
2019   5-V 6-X
2020   15-V 21-XI
2021   9-V 8-X

Pogoda

Lato 2015 r. było bardzo sucho. W rowie nie było wody i w połowie sierpnia, ziemia była sucha nawet metr poniżej dna rowu. Częstokroć, prognozy pogody nie sprawdzały się. Wyglądało to tak, jakby prognozowane deszcze, które faktycznie padały w Ostrołęce, ciągle ominęły nas. Dlatego instalowaliśmy własną stację pogodową i od czerwca 2016 r. rejestrujemy temperaturę, wilgotność, opady, wiatr, ciśnienie oraz promieniowanie słoneczne. I rzeczywiście, pada tu znacznie rzadziej i mniej niż w Ostrołęce: średnio 500 mm.

Aktualne pomiary, prognoza, radary, historia

Stacja, marki Ambient Weather, wysyła nasze dane do amerykańskiej organizacji meteorologów Weather Underground (WU), która publikuje je na swojej stronie internetowej. WU wykorzysta te dane (i dane ćwierć miliona podobnych stacji na świecie) do prognoz pogody. Te prognozy okazały się bardzo rzetelne i pomocne przy planowaniu prac w ogrodzie.
Natomiast były kłopoty z przechowaniem danych w WU. Transmisja danych dość często nie udała się z powodu braku prądu lub zasięgu GSM. Nie można uzupełnić te dane w bazie danych WU. Nieraz nastąpiły zakłócenia w pomiarach typu zapchany otwór deszczomierza, zablokowany wiatromierz, lub przez sztorm o 200 stopni przekręcony zestaw czujników. Nie można poprawić takie błędne pomiary.
Dlatego instalowaliśmy Meteotemplate na naszej stronie. Dzięki temu możemy przedstawiać Państwu tutaj uzupełnione i poprawione dane historyczne. Meteotemplate ma jeszcze jeden wielki atut nad prezentacją WU: jest to czytelna wersja polska.

 
Stacijka
Maszt z zestawem czujników przy domu.
 
bongerd.pl    07-220 Jeglijowiec 46